Przeskocz do treści

Sprawdź nr telefonu

Telefony komórkowe pojawiły się na rynku już wiele lat temu, a mimo to wciąż są wyjątkowo popularnymi sprzętami. Wszyscy dzwonią z nich niemalże bezustannie, aby skontaktować się ze znajomymi, wysłać im sms-a albo usłyszeć znajomy ton głosu. Jednakże nawet popularne komórki mogą być nierzadko jakimś niebezpieczeństwem, bo z nich dzwonią również oszuści i wyłudzacze. To oni telefonują z nieznanych nikomu numerów, które jednak można w miarę prędko rozpoznać.

Bez wątpienia najłatwiej byłoby zatelefonować pod nieznany numer, jednakże często tego typu krok nie jest zbyt efektywny. Jeżeli on nie działa, bo dzwoniący nie odbiera, należy w inny sposób rozpoznać, do kogo należy ten numer. Czasem trzeba tylko wklepać numer do wyszukiwarki internetowej i wejść potem na różne portale, aby poznać rozmówcę. Istnieją nawet specjalistyczne witryny internetowe, które mieszczą w sobie praktycznie wszystkie podejrzane numery, piszą o nich i wystawiają im noty. Internauta powinien z tych stron zrobić użytek, a także własnoręcznie stworzyć opinię o niebezpiecznym numerze. A jeśli jednak specjalna strona nie posłuży jakiejś osobie, a tę osobę dalej będą nękać ciągłe telefony, w każdej chwili może ona zgłosić się na policję. W skrajnych sytuacjach z pewnością powinno się tak zrobić, aby dowiedzieć się, co to za numer dzwonił oraz odkryć dane osobowe obcego dzwoniącego. Nękające telefony nigdy nie mogą być w końcu czymś dobrym, dlatego trzeba z nimi walczyć.

W obecnych latach praktycznie wszystko można już spokojnie rozwiązać. Nawet teoretycznie nieznane numery telefonów można błyskawicznie odkryć, aby osądzić, czy są one na sto procent bezpieczne. W takim celu wystarczy wejść na odpowiednią witrynę internetową, zatelefonować pod konkretny numer albo nawiązać kontakt z policją.

Jak sprawdzić numer który do mnie telefonował?

Słyszysz znany ci dźwięk twojego telefonu, lecisz do aparatu, odbierasz, a odpowiada ci głucha cisza. Myślisz, iż ktoś się omylił, jednak nieznany numer telefonuje po raz kolejny, a sytuacja zaczyna się później ponawiać, a Ty zastanawiasz się kogo to numer telefonu. Te wydarzenia powinny cię zaniepokoić przynajmniej na tyle, abyś odnalazł nieznajomy numer. Zrobisz to naprawdę szybko i bezproblemowo.

Na początku zintegruj się z siecią, a potem wkrocz do internetowego świata, bo to dokładnie z niego będziesz zmuszony skorzystać. Wyszukaj witrynę wirtualną zajmującą się odnajdywaniem i komentowaniem numerów, a potem spojrzyj na nią, sprawdzając, w jaki sposób można ją przetestować. Bardzo szybko dowiesz się wtedy, jak wyszukać telefon który do mnie dzwonił, także zadziałasz tak jak należy. Wklepiesz telefonujący do ciebie numer do właściwej rubryki zaznaczonej na stronie, a następnie jako odpowiedź otrzymasz informacje na temat właściciela konkretnego numeru. Pewne spośród nich są pisane przez samych właścicieli stron, a inne przez normalnych ludzi, jacy otrzymywali identyczne, głuche telefony. Wysłuchaj ich, a poznasz swojego natręta.

Portali opisujących różne numery telefonów jest bardzo wiele, więc możesz automatycznie zrobić użytek z kilku z nich, by uzyskać ogromną liczbę informacji. Przestudiuj je i sam wywnioskuj, do jakiej osoby przynależy numer, który nieustannie do ciebie telefonuje.