Przeskocz do treści

Jaki numer telefonu?

Po pierwsze, zrezygnujmy z przepatrywania książek telefonicznych, gdyż one już od dawna nie wypełniają najważniejszych zadań. Lepiej postąpimy, gdy podłączymy się do sieci i z jej pomocą odkryjemy, do kogo należy ten numer. W internetowej rzeczywistości napotkamy dziś odrębne strony internetowe, które zajmują się wyłącznie numerami telefonów - poznają je, określają i piszą, do jakiej osoby one mogą należeć. Wejdźmy więc na tego typu stronę i potem wklepmy do jej rubryki numer telefonu, jaki ciągle do nas wydzwania. Bardzo możliwe, że szybko dostaniemy odpowiedź zawierającą dane odnośnie danego numeru. Warto wspomnieć, że takie strony są uzupełniane nie tylko przez ich właścicieli, bo również przez zwykłych internautów. Oni komentują numery, określają, do jakiej osoby one mogą należeć i zaznaczają, czy będą one niegroźne. My także możemy pisać wiadomości o różnorodnych numerach, by w jakimś sensie uprościć życie innym osobom. Z pewnością warto to robić właśnie w Internecie.

Jeżeli więc dalej nie mamy pewności, co to za numer dzwonił, postarajmy się zwyczajnie znaleźć go przez internet. Wiele portali internetowych zaprezentuje nam dokładnie, kto może być posiadaczem takiego numeru, więc powinniśmy tylko skorzystać z takich stron. Róbmy to za każdym razem, jeśli zaczniemy się wahać, czy powinniśmy spokojnie odebrać swoją komórkę. Dobrze bowiem zawsze być ostrożnym.

Kto dziś dzwonił

Choćby nawet nasza książka telefoniczna jest wypełniona doszczętnie, z pewnością nie mamy numerów do wszyściutkich osobników, którzy przebywają na tym świecie. Nierzadko namyślamy się więc, kto dzwoni, jeżeli na tapecie głównej komórki pojawia się obca mieszanka liczb.

Zwykle w takich chwilach po prostu nie odbieramy, bo nie lubimy rozmawiać z nieznajomymi ludźmi. Niemniej jednak jeśli nieznany nam numer zadzwoni po raz kolejny, zechcemy sprawdzić, jaka osoba jest jego posiadaczem. Jak więc to sprawdzimy?

Nie musimy od razu lecieć na policję, bo w końcu nie każde dziwne telefony wykonywane są przez kryminalistów. Czasem nieznany numer telefonu może przynależeć do człowieka z naszej paczki znajomych, jaki po prostu kupił nowy telefon komórkowy albo zmienił dotychczasowego operatora. A jeżeli mamy dojście do sieci, samodzielnie sprawdzimy na spokojnie, kto dzwonił. Musimy w tym celu wklepać nieznany numer telefonu do sprawdzonej wyszukiwarki lub od początku skorzystać z witryny (przykładowo free reverse phone lookup), jaka zajmuje się badaniem i sprawdzaniem różnych numerów. To ona właśnie powie nam, co to za numer oraz do kogo on raczej należy. Wtedy samodzielnie zdecydujemy, czy chcielibyśmy odebrać dziwny telefon.

Najczęściej jednak powinniśmy odbierać nawet takie dziwne połączenia. Jeśli bowiem nie mamy pojęcia, czyj to numer, możemy niechcący zablokować połączenie przyjaciela, który chce naszej porady.

baza numerów telefonów

Patrzysz na własny telefon komórkowy i widzisz, że telefonował do ciebie pewien numer, jakiego kompletnie nie znasz. Zastanawiasz się, Co to za numer, a potem wypytujesz o niego swoich przyjaciół. Oni także nie mają pojęcia, jaki to numer, więc postanawiasz na niego zadzwonić, aby sprawdzić, jaki to numer. A tam kto? Następny telemarketer, który stara się cię namówić na wybór nieużytecznego produktu. Z pewnością pamiętasz tego rodzaju sytuację, więc następnym razem pragnąłbyś jej uniknąć, dowiadując się, Co to za numer, bez przymusu telefonowania. Zrób tak, a ustrzeżesz się przed niefajnymi sytuacjami.

Wbrew powszechnym przekonaniom to bardzo istotne, aby informować się, jaki to numer, zamiast pod niego telefonować. Jeśli bowiem numer telefonu należałby do jakichś naciągaczy, za pojedyncze zadzwonienie można by było uiścić ogromną sumę pieniędzy. Warto więc samodzielnie zobaczyć, Co to za numer, wpisując go do pustego okienka odpowiedniej strony internetowej. Jeśli dokładnie tak zrobisz, sprawdzisz, jaki to numer, skąd on dzwoni oraz czy może być bezpieczny. Wiedząc już, Co to za numer, na pewno trochę się uspokoisz.

Najczęściej dobrze jest nie odbierać podejrzanych numerów, skoro w każdej chwili da się sprawdzić, jaki to numer, a do tego zrobić to szybko, bezproblemowo i za darmo. Każdy musi więc znać adres strony wirtualnej, dzięki której zobaczy, Co to za numer i określi jego bezpieczeństwo.