Przeskocz do treści

Jak sprawdzić kto dzwoni z danego numeru

Jaki to numer

Choćby nawet nasza księga z numerami jest wypełniona doszczętnie, na pewno nie mamy numerów telefonu do wszyściutkich ludzi, którzy przebywają w naszej dzielnicy. Nierzadko namyślamy się więc, kto dzwoni, jeśli na ekranie telefonu pojawia się obca mieszanka liczb.

Najczęściej w tego typu chwilach po prostu nie odbieramy, bo nie chcemy kontaktować się z nieznajomymi osobami. Mimo wszystko jeśli nieznany nam numer spróbuje zadzwonić po raz kolejny, zechcemy sprawdzić, kto może być jego właścicielem. Jak więc to sprawdzimy?

Nie musimy na początku biec na policję, bo w końcu nie każde obce telefony tworzone są przez kryminalistów. Czasem nieznany numer telefonu może przynależeć do członka naszej obszernej rodziny, który jedynie kupił nowy telefon komórkowy albo zmienił swojego operatora.

A jeśli mamy dostęp do Internetu, sami sprawdzimy bez problemów, kto dzwonił. Powinniśmy po prostu wklepać kombinację cyfr do sprawdzonej strony szukającej albo od początku zrobić użytek ze strony, która zajmuje się badaniem oraz opisywaniem rozmaitych numerów telefonu. Ona tylko pokaże nam samym, co to za numer oraz do kogo on może należeć. Wtedy sami zdecydujemy, czy chcemy odebrać tajemnicze połączenie.

Najczęściej jednak możemy odbierać nawet takie dziwne połączenia. Jeśli bowiem nie wiemy, czyj to numer, możemy nawet przez przypadek odrzucić telefon przyjaciela, który chce naszej pomocy.

wyszukiwanie numeru telefonu

Od razu zrezygnujmy z przeglądania ksiąg z numerami, gdyż one już od lat nie wypełniają najważniejszych funkcji. Lepiej postąpimy, jeśli skorzystamy z sieci i z jej pomocą odkryjemy, do kogo należy ten numer. W internetowej [przestrzeni znajdziemy już odrębne portale internetowe, które zajmują się jedynie numerami - poznają je, określają i zaznaczają, do kogo one należą. Wejdźmy koniecznie na tego typu witrynę , a potem wklepmy do jej rubryki numer telefonu, który ciągle do nas telefonuje. Prawdopodobnie szybko otrzymamy wiadomość zwrotną mieszczącą informacje odnośnie danego numeru. Warto zauważyć, że takie portale są uzupełniane nie jedynie przez ich właścicieli, bo także przez zwykłych ludzi. To oni oceniają numery telefonów, określają, do kogo one należą i ustalają, czy są one bezpieczne. My sami także możemy publikować wiadomości o nietypowych właścicielach numerów, by w pewnym sensie pomóc innym ludziom. Z pewnością warto to robić właśnie w sieci.

Jeśli więc dalej nie mamy pewności, co to za numer dzwonił, postarajmy się po prostu znaleźć go dzięki sieci. Mnóstwo portali internetowych pokaże nam konkretnie, kto może być właścicielem danego numeru, dlatego musimy jedynie wziąć informacje z takich witryn. Róbmy to za każdym razem, jeśli będziemy się wahać, czy możemy bez obaw odbierać swój telefon. Lepiej w końcu zawsze być ostrożnym.

baza nr tel

Telefony komórkowe pojawiły się na rynku już wiele miesięcy temu, a mimo tego dalej są bardzo popularnymi sprzętami. Ludzie dzwonią z nich niemalże bez przerwy, by porozumieć się z przyjaciółmi, wysłać im wiadomość albo usłyszeć znajomy ton głosu. Jednakże nawet popularne komórki mogą być czasami pewnym zagrożeniem, bo z nich korzystają także oszuści oraz naciągacze. To oni dzwonią z nieznanych nikomu numerów, które jednak da się w miarę prędko odkryć.

Oczywiście najłatwiej byłoby zadzwonić pod nieznany numer, jednak często tego typu krok nie jest za bardzo efektywny. Jeśli on się nie sprawdza, bo dzwoniący nie odbiera, należy w inny sposób sprawdzić, do kogo należy ten numer. Czasem wystarczy więc wklepać numer telefonu do wyszukiwarki wirtualnej i wejść potem na różne portale, by odkryć dzwoniącego. Są już nawet specjalistyczne witryny internetowe, które mieszczą u siebie niemalże wszystkie dziwne numery telefonów, opisują je oraz stawiają im oceny. Każdy powinien z tych stron zrobić użytek, a także własnoręcznie stworzyć opinię o niebezpiecznym numerze. A jeśli jednak specjalna strona nie pomoże danej osobie, a tę osobę dalej będą nękać ciągłe telefony, w każdej chwili może ona zgłosić się na komendę. W skrajnych momentach na pewno warto tak zrobić, by zobaczyć się, co to za numer dzwonił oraz poznać dane osobowe obcego dzwoniącego. Głuche telefony nigdy nie są w końcu niczym przyjemnym, dlatego warto z nimi zawalczyć.

W dzisiejszych latach niemalże każdą sprawę da się już spokojnie załatwić. Choćby teoretycznie nieznane numery telefonów można szybko rozpoznać, by osądzić, czy są one na sto procent bezpieczne. W tym celu należy wejść na odpowiednią witrynę (np. reverse phone), zadzwonić pod konkretny numer albo skontaktować się z policją.